facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

29 czerwca 2015 roku w godz. od 10.00 do 13.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbędzie się Dzień Otwarty studiów podyplomowych dla tłumaczy „Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie”. W programie wydarzenia zaplanowano dwa warsztaty, mające na celu pokazanie nowych technologii ułatwiających pracę tłumacza:

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną dwusemestralnych studiów podyplomowych, z nowymi sposobami wspomagania tłumaczenia za pomocą narzędzi CAT (Computer Assisted/Aided Translation), lokalizacją stron www oraz podstawami tłumaczenia audiowizualnego. Ponadto na spotkaniu zostaną omówione praktyczne zasady wdrażania wytycznych WCAG 2.0 w trakcie procesu przekładu.

Tematem warsztatów będzie problematyka tłumaczenia tekstów specjalistycznych i roli nowoczesnych narzędzi leksykograficznych w procesie tłumaczenia. Omówione zostaną m.in.: korpusy, słowniki elektroniczne, operatory wyszukiwania, specyfika tłumaczenia ustnego (konsekutywnego, symultanicznego, a vista) oraz wykorzystywany podczas tłumaczenia ustnego sprzęt.

Infografika na temat studiów podyplomowych dla tłumaczy zawierająca informacje na temat dnia otwartego, odbywającego się 29 czerwca 2015 r.