Dzień Kobiet z międzynarodowej perspektywy

04.03.2019 - 16:50, aktualizacja 04.03.2019 - 16:50
Redakcja: admin

7 marca 2019 roku o godz. 16.30 w siedzibie American Corner (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 438) rozpoczną się obchody Dnia Kobiet widziane z międzynarodowej perspektywy, których organizatorami są: American Corner Katowice, Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ.

W programie wydarzenia zaplanowano podróż po tradycyjnych i współczesnych sposobach świętowania Dnia Kobiet. Prelegentami będą studenci międzynarodowych studiów polskich, studiów doktoranckich, stażyści oraz studenci kursu przygotowawczego pochodzący między innymi z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Gruzji, Chin czy Włoch, którzy pokażą, w jaki sposób obchodzone jest święto kobiet w ich krajach, jak brzmią typowe życzenia składane z tej okazji i jakie zwyczaje im towarzyszą, jakie są najpopularniejsze prezenty, a jakich należy unikać. Spotkaniu towarzyszyć będzie między innymi pokaz slajdów dotyczący wyjątkowych kobiet z całego świata. Na gości czekać będzie słodka niespodzianka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.