Druga runda Pucharu Polski w tenisie stołowym

12.12.2018 - 14:24 aktualizacja 12.12.2018 - 14:24
Redakcja: admin

We wtorek 11 grudnia 2018 roku odbyła się druga runda Pucharu Polski w tenisie stołowym. Zawody w sezonie 2018/2019 prowadzone na szczeblu województwa śląskiego mają wyłonić najlepsze drużyny, którym będzie przysługiwać prawo startu w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Turnieje pucharowe prowadzone są systemem bezpośredniej eliminacji, tj. poprzez rozegranie jednego spotkania.

W drugiej rundzie rozgrywek męska drużyna Klubu Uczelnianego AZS-u Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wyjeździe zmierzyła się z JKTS Jastrzębie, zwyciężając 4:1. Tym samym zawodnicy UŚ awansowali do trzeciej rundy, w której spotkają się z drużyną AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Podczas meczu punkty zdobyli: w singlach – Piotr Kaczyński, Krystian Motyka i Mariusz Grzesiczak oraz w deblu – duet Piotr Kaczyński, Krystian Motyka.

Trzecia runda Pucharu Polski odbędzie się w styczniu 2019 roku.