Druga lekcja w projekcie „Ekonomia na bank”

07.03.2018 - 14:03 aktualizacja 07.03.2018 - 14:03
Redakcja: admin

Na stronach współorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Bank PKO BP SA projektu „Ekonomia na bank” pojawiła się druga lekcja, której tematem jest zarządzanie budżetem domowym. Lekcja zawiera informacje o przychodach i rozchodach dnia codziennego, praktyczne rady ekspertów dotyczące m.in. tego, jak poradzić sobie z dużymi wydatkami przy małych dochodach, materiały problematyzujące zagadnienia związane z: optymalizacją wydatków, konsekwencjami zadłużania się i unikania pułapek kredytowych. Ponadto lekcja porusza problem konsumenta na rynku ekonomicznym, z uwzględnieniem psychologii zakupów pozwalającej udoskonalić umiejętności planowania osobistych wydatków.

Po zapoznaniu się z lekcją można sprawdzić swoją wiedzę i wypełnić quiz. Na zwycięzców czekają atrakcyjne gadżety. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl.

plakat promujący II edycję projektu "Ekonomia na bank". Dominuje kolor różowy i niebieski. Plakat przedstawia mężczyznę odwróconego tyłem z walizką, a obok napis: Naucz się ekonomii w 5 krokach: pieniądz, budżet, waluta, ubezpieczenie, biznes