Dr Olga B. Koper gościem Uniwersytetu Śląskiego

Od 11 do 13 marca 2014 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie dr Olga B. Koper, absolwentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, od lat rozwijająca swoją karierę naukową w Stanach Zjednoczonych, w State Kansas University, NanoScale Corporation oraz Battelle Memorial Institute, laureatka nagrody Białego Domu dla Innowatorów Imigrantów.

Dr Olga B. Koper 11 marca 2014 r. o godz. 12.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej wygłosi wykład pt. „Moja przygoda z nanotechnologią: od dyplomu Uniwersytetu Śląskiego do nagrody Białego Domu dla Innowatorów Imigrantów”.

12 i 13 marca 2014 r. w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1) odbędzie się konferencja oraz wykład pt. „Od laboratorium do przemysłu – przykład komercjalizacji nanotechnologii w USA”. Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja Śląskiego Klastra Nano oraz wystąpienia dotyczące możliwości współpracy firm z Uniwersytetem, uzyskania dofinansowania projektów transatlantyckich oraz szans dla przedsiębiorców w perspektywie Horyzontu 2020.

W spotkaniach z dr Olgą B. Koper uczestniczyć będzie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Zaproszenie na wykład
Agenda konferencji