Dr hab. Iwona Jelonek nową prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu

17.06.2019 - 12:54 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Dr hab. Iwona Jelonek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego została wybrana nową prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu (Polish Pellet Council) – działającego od 2017 roku stowarzyszenia, którego członkami są m.in.: firmy zajmujące się produkcją, handlem i dystrybucją pelletu drzewnego, producenci urządzeń grzewczych, instalatorzy, a także inne podmioty gospodarcze, instytucje i organizacje aktywnie działające w tej branży i zaangażowane w jej rozwój.

Do zadań organizacji należy m.in. reprezentacja i wspieranie podmiotów działających na rynku pelletu oraz prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, promocyjnej i edukacyjnej.

Uśmiechnięta kobieta patrząca w obiektyw aparatu
Dr hab. Iwona Jelonek jest pracownikiem naukowym Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii Wydziału Nauk o Ziemi i wieloletnim członkiem Polskiej Rady Pelletu. Jako certyfikowany specjalista, posiada również akredytację International Committee for Coal and Organic Petrology (ICCP) w zakresie stosowanych metod petrograficznych
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Szczególnowe informacje dostępne są na stronie: www.polskaradapelletu.org.