Delegacja Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych z wizytą na UŚ

17.06.2016 - 12:59, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Od 22 do 25 czerwca 2016 na Uniwersytecie Śląskim z wizytą gościć będzie delegacja z  Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych: prof. Niu Huayong – dziekan Wydziału Biznesu Międzynarodowego, prof. Zhao Gang – dziekan Wydziału Języków Obcych oraz dr Li Yinan z Wydziału Języków Obcych. To kolejna już wizyta przedstawicieli PUJO w Katowicach w ramach umowy o współpracy między uniwersytetami, która obejmuje działania o charakterze naukowym oraz dydaktycznym, wymianę kadry akademickiej oraz przyjazdy studentów obydwu uczelni na staże językowe (w okresie wakacyjnym polscy oraz chińscy studenci wezmą udział w letnich szkołach w Pekinie oraz Cieszynie).

Gości z Pekinu na Uniwersytecie Śląskim powita JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Przedstawiciele delegacji wezmą także udział w cyklu spotkań poświęconych dalszym możliwościom współpracy, m.in. z przedstawicielami Wydziału Filologicznego UŚ, Wydziału Prawa i Administracji, na którym niebawem rozpocznie się pierwsza edycja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkoły Zarządzania.

Zdjęcie ze spotkania JM Rektora UŚ prof. Wiesława Banysia z przedstawicielami Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych   Zdjęcie ze spotkania JM Rektora UŚ prof. Wiesława Banysia z przedstawicielami Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych   Zdjęcie ze spotkania JM Rektora UŚ prof. Wiesława Banysia z przedstawicielami Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych