Czwarty wykład w ramach modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

20.05.2016 - 15:48, aktualizacja 20.05.2016 - 15:48
Redakcja: admin

8 czerwca 2016 roku o godz. 14.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” odbędzie się czwarty wykład z modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” pt. „Jaką emerytką, jakim emerytem będziesz?”, który wygłosi Grzegorz Chłopek – prezes zarządu Nationale Nederlanden – Powszechne Towarzystwo Emerytalne. Wykład adresowany jest do studentów zainteresowanych rozwijaniem kompetencji  w zakresie wiedzy o rynku finansowym oraz umiejętności podejmowania optymalnych decyzji dotyczących oszczędzania i inwestowania. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę.

Program „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie prowadzony jest na 122 polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Śląskim. Realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Jego formuła opiera się na koncepcji wykładów wygłaszanych przez praktyków reprezentujących partnerów, nauczycieli akademickich i koordynatorów projektu. Aktualnie prowadzone są cztery moduły tematyczne: „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”, „Narzędzia e-gospodarki”, „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka”, „Nowy wymiar bankowości spółdzielczej”.

Partnerami inicjatywy są: Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Info Monitor, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja GPW, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Polska Izba Ubezpieczeń, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nzb.pl oraz Facebooku.