Członkowie Zespołu „Mazurka” z Seulu gośćmi Uniwersytetu Śląskiego

5 listopada 2015 roku na Uniwersytecie Śląskim gościć będzie grupa 14 osób – studentów filologii polskiej Koreańskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (HUFS) w Seulu, członków studyjnego koreańskiego zespołu „Mazurka”. Grupa przyjechała na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Koszęcina do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, gdzie bierze udział w warsztatach wokalno-tanecznych.

W ramach współpracy z Zespołem „Śląsk” zajęcia językowe oraz warsztaty wymawianiowe dla studentów z Korei poprowadzą wykładowcy Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.

5 listopada goście z Hankuk University of Foreign Studies spędzą cały dzień na Uniwersytecie Śląskim. W rektoracie uczelni o godz. 11.30 ze studentami z Seulu spotka się JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś

Goście zwiedzą również Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką, Studencką Strefę Aktywności, spotkają się także z przedstawicielami Biura Karier oraz Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych. Na Wydziale Filologicznym studentów powitają dyrekcje Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Instytutu Języka Polskiego. Goście z Seulu spotkają się również z polskimi i zagranicznymi studentami.

Uniwersytet Śląski od wielu lat współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem Hankuk, na semestralne studia polskie co roku przyjeżdżają studenci filologii polskiej z Seulu, zaś w roku akademickim 2011/2012 dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuch prowadziła zajęcia na HUFS jako visiting professor.