Część ustna zawodów II stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

06.03.2019 - 13:23, aktualizacja 06.03.2019 - 13:23
Redakcja: admin

9 marca 2019 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się część ustna zawodów II stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Przystąpi do niej 35 uczniów z 22 szkół województwa śląskiego, którzy zostali wyłonieni ze 115 osób zgłoszonych do etapu szkolnego.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 1970 roku. Przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Składają się na nią trzy etapy. Zawody I stopnia przeprowadzane są w szkołach, II stopnia – w poszczególnych okręgach, III stopnia – przez Komitet Główny powołany przy Instytucie Badań Literackich PAN. Olimpiada ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą humanistyczną oraz podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów humanistycznych w szkole, umożliwia zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami literaturoznawstwa i nauki o języku, a także z problematyką teatrologiczną i kulturoznawczą.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz harmonogram olimpiady dostępne są na stronie Komitetu Okręgowego w Katowicach: http://olijp.katowice.pl.