Cykl seminariów pt. „OPERAcje a due”

Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zachęcają do udziału w cyklu wspólnych seminariów pt. „OPERAcje a due”. Tegoroczny projekt składa się z czterech otwartych seminariów poświęconych muzyczności literatury i literackości muzyki z udziałem literaturoznawców, muzyków i teoretyków muzyki. Tym razem w centrum rozważań znajdzie się opera.

Harmonogram spotkań:

• „Opera i postkolonializm. Gioacchino Rossini, Włoszka w Algierze” (Dorota Kozińska / dr hab. Beata Mytych-Forajter) – Akademia Muzyczna, 17 listopada 2015 r. (wtorek), godz. 17.00, sala kameralna 2,
  • „Opera i feminizm. Gioacchino Rossini, Włoszka w Algierze” (prof. dr hab. Ryszard Golianek / prof. dr hab. Krystyna Kłosińska / dr Katarzyna Szopa) – Akademia Muzyczna, 15 grudnia 2015 r. (wtorek), godz. 17.00, sala kameralna 2,
  • „Opera jako lewiatan. Eugeniusz Knapik, Moby Dick” (prof. Eugeniusz Knapik / dr hab. Krzysztof Koehler / dr hab. Paweł Jędrzejko) – Uniwersytet Śląski, 1 marca 2016 r. (wtorek), godz. 17.00, sala Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach,
  • „O czym myślą muzyk i literaturoznawca, kiedy mówią o interpretacji?” (prof. Andrzej Jasiński / prof. zw. dr hab. Krzysztof Kłosiński) – Uniwersytet Śląski, 10 maja 2016 r. (wtorek), godz. 17.00, sala Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach.

Organizatorami spotkań są: Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Instytucja Kultury Katowice „Miasto Ogrodów” oraz Koło Naukowe Doktorantów Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach.

„artpapier.com” - „Opera i postkolonializm. Gioacchino Rossini, „Włoszka w Algierze”” (16.11.2015).