COY – konferencja młodych poprzedzająca szczyt klimatyczny

27.11.2018 - 10:49, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Conference of Youth (COY) to spotkanie organizowane przed szczytem klimatycznym ONZ w Katowicach – 24. Konferencją Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC).

Wydarzenie adresowane jest do osób interesujących się zagadnieniami związanymi ze zmianami klimatycznymi oraz wszelkimi kwestiami dotyczącymi zmian środowiskowych. Konferencja COY ma służyć wymianie doświadczeń, budowie sieci kontaktów, tworzeniu kreatywnych rozwiązań oraz zdobywaniu innowacyjnej wiedzy. Program spotkania obejmuje sesje merytoryczne, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Uczestnicy konferencji, ujęcie ogólne     Dyskutujący uczestnicy

Uczestnicy konferencji zgromadzeni w auli im. Kazimierza Popiołka
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Trzydniowe spotkanie odbywa się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ceremonię otwarcia zaplanowano na 29 listopada 2018 roku, a podsumowanie – na 1 grudnia. W konferencji wieńczącej wydarzenie udział wezmą m.in. María Fernanda Espinosa – przewodnicząca zgromadzenia ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, Patricia Espinosa – sekretarz wykonawcza UNFCCC oraz Michał Kurtyka – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska RP.

Uczestnicy briefingu prasowego

Briefing prasowy poprzedzający młodzieżowy szczyt klimatyczny
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Podsumowująca wydarzenie konferencja prasowa odbędzie się 1 grudnia (ok. godz. 17.30).

Program Conference of Youth dostępny jest na stronie: conference-of-youth.org.

Wypowiedź uczestniczki konferencji    Zgłaszający się uczestnicy konferencji

fot. Sekcja Prasowa UŚ

Nagranie wideo z ceremonii otwarcia