Briefing prasowy zapowiadający 7. Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono mi!”

8 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się briefing prasowy zapowiadający 7. Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono mi!”. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W briefingu udział weźmie m.in. prof. zw. dr hab. Tadeusz Niedźwiedź – klimatolog z Wydziału Nauk o Ziemi, który opowie o zmianach klimatycznych w Arktyce oraz ich wpływie na nasz klimat, a także odpowie na pytanie czy eksploatacja złóż Arktyki może mieć negatywny wpływ na pokrywę lodową.

Siódma edycja Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono mi!” będzie się odbywać od 9 do 13 kwietnia 2014 r. w kinoteatrze „Rialto” w Katowicach. Jednym z istotnych tematów poruszanych podczas Festiwalu będą zmiany w Arktyce, a gościem specjalnym Festiwalu będzie Tomasz Dziemiańczuk.