Briefing prasowy przedstawicieli świata nauki nt. obrony Parku Śląskiego przed masową wycinką drzew

24 marca 2015 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się briefing prasowy, podczas którego reprezentanci świata nauki przedstawią swój apel w obronie Parku Śląskiego przed masową wycinką drzew. Apel, pod którym na chwilę obecną podpisało się prawie 50 naukowców (jednak stale dołączają kolejne osoby), został przekazany na ręce Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Chorzowa.

W spotkaniu udział wezmą:

• prof. dr hab. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Ekologii),
  • dr hab. prof. UŚ Adam Rostański (Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody, kierownik Pracowni Dokumentacji Botanicznej),
  • dr Jerzy Parusel (dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska),
  • dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot), przedstawiciele stowarzyszenia „Nasz Park”.

O wydarzeniu napisali również:

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Park Śląski wycina drzewa. A co z okresem ochronnym, gdy ptaki zakładają gniazda?” (23.03.2015).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Nie chcą wycinki drzew w Parku” (24.03.2015).

„wyborcza.biz” w artykule pt. „Naukowcy protestują przeciwko masowym wycinkom drzew w Parku Śląskim” (24.03.2015).

„onet.pl” w artykule pt. „Naukowcy protestują przeciwko wycince drzew. "To skandaliczna decyzja"” (24.03.2015).

„nettg.pl” w artykule pt. „Naukowcy protestują przeciwko wycinkom drzew” (24.03.2015).

„wyborcza.pl” w artykule pt. „Naukowcy protestują przeciwko masowym wycinkom drzew w Parku Śląskim” (24.03.2015).

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Nie wycinajcie drzew w Parku Śląskim! - Dramatyczny apel naukowców” (25.03.2015).

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „Naukowcy protestują przeciwko masowym wycinkom drzew w Parku Śląskim” (25.03.2015).