Briefing prasowy nt. Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych

2 kwietnia 2014 r. o godz. 9.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 29) odbędzie się briefing prasowy dotyczący nowej formy studiów na UŚ – Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych. Studia zostaną uruchomione od nowego roku akademickiego i umożliwią studentom zgłębianie wiedzy z różnych dziedzin akademickich.

ISM – to zupełnie nowa forma studiów, która łączy doświadczenia MISH (Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych) i MISMP (Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych). Studenci ISM będą mieli możliwość skorzystania z całej oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego (w ramach studiów stacjonarnych, z wyjątkiem kierunków praktycznych na Wydziale Radia i Telewizji). Student wybierze jeden lub dwa kierunki wiodące, z których zrealizuje minimum programowe i otrzyma dyplom. Równocześnie będzie mógł wybierać pojedyncze zajęcia lub całe bloki na innych kierunkach, niezależnie od wydziałów i obszarów wiedzy, Dzięki czemu zyska unikatowe doświadczenia i kompetencje. Przez całyokres studiów każdy student pozostanie pod opieką indywidualnego opiekuna, zwanego tutorem.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Teolog może zostać w Katowicach biologiem, a psycholog fizykiem”. (03.04.2014)

O wydarzeniu napisało „radio.katowice.pl” w artykule pt. „Indywidualne Studia Międzyobszarowe na Uniwersytecie Śląskim” (02.04.2014).