Briefing prasowy dotyczący świąt Bożego Narodzenia

19 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, parter, sala konferencyjna w Studenckiej Strefie Aktywności) odbędzie się briefing prasowy z udziałem naukowców Uniwersytetu Śląskiego, dotyczący świąt Bożego Narodzenia.

W spotkaniu udział wezmą:

• etnolog dr Grzegorz Odoj – przedstawi tradycje kulturowe świąt: treść oraz symbolikę zwyczajów i obrzędów, ich wymiar magiczny, prasłowiańskie i chrześcijańskie wierzenia. Opowie także o obrzędach i potrawach świątecznych w różnych regionach Polski;
  • historyk dr Jacek Kurek – opowie o tym, jak zmieniały się święta Bożego Narodzenia na przestrzeni wieków;
  • psycholog dr Łukasz Jach – omówi zachowania ludzi w okresie przedświątecznym, a także w czasie świąt. Poruszy również związany ze świętami aspekt konsumpcjonizmu.