Briefing prasowy dotyczący II Śląskiego Kongresu Oświaty

W poniedziałek 24 listopada 2014 r. o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) odbędzie się briefing prasowy na temat II Śląskiego Kongresu Oświaty.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wezmą:

• prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek,
  • śląski kurator oświaty Stanisław Faber,
  • dr hab. prof. UŚ Katarzyna Krasoń, która opowie o tematyce panelu „Edukacja przez zachwyt”,
  • Dominika Hofman-Kozłowska – przedstawi zagadnienia związane z panelami „Rozważania nad rozwojem edukacji” i „Narzędziownia – zbiór inspiracji do pracy z cyfrowym tubylcem”.

Śląski Kongres Oświaty doczekał się kolejnej edycji po ubiegłorocznym sukcesie. W tym roku w panelach, seminariach i warsztatach weźmie udział blisko 3000 osób. Przez dwa dni – 24 i 25 listopada – uczestnicy będą mogli spotkać się z naukowcami zgłębiającymi tematykę edukacji oraz wymieniać opinie na najważniejsze zagadnienia związane z nauczaniem.

Podczas panelu pt. „Prawa dziecka w edukacji – nauczyciele a prawa dziecka” głos zabierze minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tegoroczne hasło Śląskiego Kongresu Oświaty – „Otwarta szkoła”, dotyczy wizji szkoły bez uprzedzeń, dostępnej dla wszystkich uczniów, zarówno tych pełnosprawnych, jak i o różnym stopniu niepełnosprawności.

Kongres odbywać się będzie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. To wspólne przedsięwzięcie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu są dostępne na stronie internetowej: www.slaskikongresoswiaty.us.edu.pl.