Briefing prasowy dot. Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów

16 października 2014 r. o godz. 11.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się briefing prasowy dotyczący Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów. Podczas spotkania zostaną przedstawione zmiany w najbliższych egzaminach maturalnych, plany UŚM na ten rok szkolny, a także wyniki jakie uzyskali słuchacze Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów podczas ostatniego egzaminu maturalnego.

W briefingu udział wezmą: koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów Dominika Hofman-Kozłowska, polonistka, koordynator UŚM w Bielsku-Białej Marta Pawlus, matematyk, adiunkt w Instytucie Matematyki UŚ dr Joanna Samsel-Opalla.

W tym roku szkolnym Uniwersytet Śląski Maturzystów podejmie szereg nowych działań, aby wesprzeć uczniów naszego regionu. Wśród najważniejszych warto wymienić:

• uruchomienie oddziału Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów w Bielsku-Białej,
  • wydanie przykładowych arkuszy maturalnych wraz z odpowiedziami z wybranych przedmiotów, m.in. z matematyki i języka polskiego,
  • organizacja licznych projektów edukacyjnych m.in. „Rocznych Warsztatów Maturalnych", na które można zapisać się do 27 października poprzez stronę www.maturzysta.us.edu.pl oraz „Nocnych Powtórek Maturalnych”,
  • uruchomienie akcji na Facebooku www.facebook.com/UniwersytetSlaskiMaturzystow pod tytułem: "#ogarniammature.