Ambasador Szwecji w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych

13 października 2009 r. o godz. 11.30 w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego odbyło się spotkanie z JE Ambasadorem Królestwa Szwecji w Polsce – Dagiem Harteliusem. Wizytę zorganizowano w ramach festiwalu Nordalia 2009, wykład zatytułowany „Prezydencja Szwecji w Unii Europejskiej” wygłosił JE Ambasador.

Od 12 października 2009 roku rozpoczęły się 8. Nordalia. Ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza jest okazją do spotkań z kulturą skandynawską. W tym roku Nordalia zawitają m.in. do Katowic, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Mysłowic, Sosnowca, Rybnika, Zabrza.

Współorganizatorem festiwalu jest Uniwersytet Śląski: Wydział Filologiczny, Wydział Nauk o Ziemi, Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Nauk Społecznych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ambasador Królestwa Danii, ambasador Finlandii, ambasador Królestwa Norwegii, ambasador Królestwa Szwecji, honorowy konsul generalny Islandii, marszałek województwa śląskiego.

Festiwal potrwa do 30 października 2009 r.

Szczegółowy program imprezy