Ambasador Japonii w Polsce na Wydziale Filologicznym

3 kwietnia 2012 r. na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu będzie gościł Makoto Yamanaka, ambasador Japonii w Polsce, który wygłosi w języku angielskim wykład pt. „Stan japońskiej gospodarki po trzęsieniu ziemi i tsunami oraz strategia dalszego rozwoju” (godz. 12.00, sala 0.2).

Po wystąpieniu ambasador spotka się z JM Rektorem UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem, dziekanem Wydziału Filologicznego dr. hab. Rafałem Molenckim, dyrektorem Instytutu Języka Angielskiego prof. UŚ dr. hab. Andrzejem Łydą oraz dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej prof. UŚ dr hab. Jolantą Tambor.

Makoto Yamanaka – karierę dyplomaty rozpoczął w 1974 roku. Pełnił misję zarówno w placówkach krajowych, jak i zagranicznych, m.in. w ambasadach Japonii w USA, Tajlandii i Wielkiej Brytanii oraz przedstawicielstwie Japonii w Wiedniu. Funkcję ambasadora w Polsce sprawuje od września 2011 roku.