Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

Ratuj konie

12 października 2012 r. przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się akcja charytatywna „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, która będzie towarzyszyła inauguracji X jubileuszowej edycji obchodów Światowego Święta Drzewa. W ramach akcji od godz. 9.00 do 19.00 na deptaku pod rektoratem zostanie postawiony specjalnie oznaczony kontener, do którego będzie można wrzucać makulaturę. Zaplanowano także sadzenie drzew na terenie akademickiego kampusu. Celem przedsięwzięcia jest aktywna edukacja społeczna na temat zmian klimatycznych w kontekście ochrony drzew. Pieniądze zdobyte dzięki sprzedaży makulatury zostaną przekazane na ratowanie życia koni przeznaczonych na rzeź.

Wydarzenie jest związane z otwarciem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej i adresowe nie tylko do studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, ale także do wszystkich mieszkańców Katowic. Organizatorem jest Klub Gaja. Partnerami akcji są: Uniwersytet Śląski, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz firma Stena Recycling z Siemianowic Śląskich. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i miasta Katowice.