Akcja wyrażająca solidarność z Ivanem Shylą

21 lutego 2012 r. o godz. 11.00 przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) rozpocznie się akcja wyrażająca solidarność z Ivanem Shylą. 14 lutego 2012 r. Ivan został zatrzymany w Mińsku przez funkcjonariuszy Specnazu, obecnie znajduje się w więzieniu w Okrestinie, w którym ma spędzić 22 dni.

W ramach akcji na deptaku przed rektoratem UŚ ustawione zostanie stoisko informacyjne, rozdawane będą ulotki na temat Ivana. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wysłania kartki pocztowej do więzienia w Okrestinie.
O godz. 12.30 odbędzie się flash mob z udziałem studentów, którzy ułożą opozycyjną flagę Białorusi z balonów.

Współorganizatorem akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UŚ.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Student UŚ choruje w białoruskim więzieniu. Koledzy organizują flashmob ”. (20.02.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Student UŚ siedzi w białoruskim więzieniu. Koledzy organizują happening ”. (21.02.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Studenci UŚ walczą o aresztowanego kolegę ”. (23.02.2012).