Akcja społeczna pt. „Porozmawiaj z notariuszem o… testamencie notarialnym”

18.11.2016 - 16:26, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W sobotę 26 listopada 2016 roku w godz. od 10.00 do 16.00 w 21 miastach Polski odbędzie się VII edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Dzień Otwarty Notariatu, której tematem przewodnim tym razem stanie się hasło „Porozmawiaj z notariuszem o… testamencie notarialnym”. Jednym z miejsc, w których Dzień Otwarty Notariatu zostanie zorganizowany, będzie Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od roku 2010, jest jedną z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa. Organizatorzy akcji przyjęli założenie, zgodnie z którym każdego roku porady dotyczą jednego konkretnego tematu. W roku 2010 były to spadki i dziedziczenie, w 2011 – bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 – nieruchomości i księgi wieczyste, w 2013 – przekazanie majątku w rodzinie, w 2014 roku – bezpieczna jesień życia, a w roku 2015 – dziedziczenie.

Podczas tegorocznej edycji notariusze będą udzielali informacji zarówno na temat testamentów, jak i innych zagadnień właściwych dla ich kompetencji.

Szczegółowe informacje na temat Dnia Otwartego Notariatu znajdą się na stronie: www.porozmawiajznotariuszem.pl.

Plakat promujący Dzień Otwarty Notariatu 2016