Akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”

18 maja 2015 roku odbędzie się akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”, która propaguje zdrowy styl życia, właściwe odżywanie oraz regularne korzystanie z badań profilaktycznych i rehabilitacji.

Akcja „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!” ma na celu poszerzenie wiedzy o zdrowiu i aktywnym stylu życia członków społeczności Uniwersytetu Śląskiego. Przedsięwzięciu przyświeca idea wyrobienia w studentach i pracownikach UŚ nawyku wykonywania badań lekarskich, komponowania pełnowartościowych posiłków i uprawiania sportu. Istotne jest dbanie o zdrowie każdego dnia, nie tylko od czasu do czasu, ponieważ systematyczny wysiłek fizyczny i zrównoważona dieta przeciwdziałają wielu schorzeniom.

Podczas jednego dnia będzie można wziąć udział w wydarzeniach edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych, a także uzyskać pakiet bezpłatnych porad dietetyka i rehabilitanta.

Konsultacje prowadzone będą w poradniach specjalistycznych Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Podczas wizyt zostaną wytyczone indywidualne plany zdrowego działania na najbliższe miesiące.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie maraton fitness z udziałem instruktorek ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ oraz Get Fit Fitness. W programie akcji znajdą się również połączone z degustacją warsztaty kulinarne prowadzone przez Luker Catering, tańce i gry integracyjne, a także akcja „Zmień się na lato!”, w trakcie której będzie można przejść wakacyjną metamorfozę, wykonać profesjonalną fryzurę, makijaż oraz wziąć udział w minisesji zdjęciowej.

Akcję poprzedzi briefing prasowy z udziałem organizatorów wydarzenia, fizjoterapeutów oraz lekarzy, którzy opowiedzą, jak zmienić się nie tylko na najbliższe lato, ale na lata. Spotkanie z mediami rozpocznie się o godz. 9.30 przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego.

Program:

• godz. 10.00–11.00 – aula im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ – prelekcje na temat zdrowego stylu życia, odżywania oraz korzystania z badań profilaktycznych i rehabilitacji – dr n. med. Marek Walusiak – fizjoterapeuta, Violetta Gawenda – dietetyk;
  • godz. 10.00–14.00 – deptak – „Zmień się na lato!”, czyli tańce integracyjne, wakacyjna metamorfoza (wykonanie profesjonalnej fryzury oraz makijażu), której towarzyszyć będzie minisesja zdjęciowa – dla uczestników przewidziane są nagrody ufundowane przez Autodrom, Laser House i Planet Cinema (zapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 15 maja 2015 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego, telefon kontaktowy: 32 359 19 98);
  • godz. 11.30–15.30, sala gimnastyczna w rektoracie – Maraton Fitness:
  • godz. 11.30–12.30 – zumba – Karina Kozień;
  • godz. 12.45–14.00 – dance aerobic – Katarzyna Ostrowska;
  • godz. 14.20–15.20 – pilates dance – Agnieszka Jaroszewska;
    (zapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 15 maja 2015 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego, telefon kontaktowy: 32 359 19 75);
  • godz. 11.30–13.00 – warsztaty kulinarne połączone z degustacją – uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie przygotować pyszne i zdrowe kanapki (prowadzenie: Luker Catering).

Dodatkowo w programie zaplanowano:

• unihokej,
  • badminton,
  • siatkówka,
  • duże piłki aerobic,
  • przeciąganie liny,
  • „kocykówka" – drużynowe odbijanie piłki do siatkówki za pomocą koca,
  • samoobrona AZS,
  • tańce integracyjne,
  • kolorowe pufy,
  • mega bańki mydlane,
  • pomiar ciśnienia i poziomu cukru,
  • porady dietetyków,
  • porady rehabilitantów,
  • porady trenerów fitness,
  • stoisko Sklepu Zielarsko-Medycznego Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.

Oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewni Studenckie Studio Radiowe „Egida”. Udział we wszystkich prelekcjach, zajęciach i warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy: Dział Informacji i Promocji, Centrum Obsługi Studentów, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, Get Fit Fitness.

Partnerzy: Luker Catering, Laserhouse, Autodrom, Planet Cinema.

O wydarzeniu napisało „radio.katowice.pl” w artykule pt. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!” (18.05.2015).