Akcja pt. „Śniadanie na trawie z Uniwersytetem Śląskim”

02.07.2018 - 13:51 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W sobotę 7 lipca 2018 roku w Parku Śląskim (Rosarium) w godzinach od 10.00 do 16.00 będzie trwała akcja pt. „Śniadanie na trawie z Uniwersytetem Śląskim”. Jest to jedno
z organizowanych przez Park Śląski sobotnich spotkań, w które tym razem włączy się również Uniwersytet Śląski, zamykając w ten sposób rekrutację w pierwszym naborze na studia na śląskiej uczelni na rok akademicki 2018/2019. Będzie to okazja do skorzystania z Mobilnego Punktu Rekrutacji, w którym pracownicy Działu Promocji oraz Działu Kształcenia udzielą informacji na temat oferty edukacyjnej, a także rejestracji w systemie IRK. Kandydaci będą mogli ponadto rozwiązać quiz „Ukierunkuj się” oraz zapisać się na studia na UŚ.

Dla najmłodszych zorganizowana zostanie Strefa Dziecka, gdzie czekać będą różne atrakcje: robienie kolorowych warkoczyków, malowanie twarzy, balonikowe zwierzątka, darmowy popcorn, kącik plastyczny, gra szubaks i dmuchany dart. W ramach przygotowanych przez Fundację Park Śląski „EkoSpotkań” o godzinie 11.00 prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska wygłosi wykład pt. „Jeśli umrą drzewa, umrę i ja”. W programie wydarzenia zaplanowano także różne gry, ćwiczenia i pokazy sportowe prowadzone przez Akademicki Związek Sportowy UŚ: badminton, nordic walking, batut, aerobik sportowy oraz fitt ball. O godzinie 14.00 rozpocznie się spotkanie pt. „Wszystko, co chcesz wiedzieć o Chinach, ale bałeś się dotąd zapytać”, które zainaugurują studentki grup tłumaczeniowych z językiem chińskim Uniwersytetu Śląskiego wykonaniem pokazu tańca z wachlarzami – jednej z wielu znanych sztuk artystycznych Państwa Środka. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać utworu wokalnego ze znanego filmu animowanego w wykonaniu dr Katarzyny Bańki z Wydziału Filologicznego UŚ oraz wziąć udział w pokazie ceremoniału parzenia chińskiej herbaty liściastej z krótkim opisem właściwego procesu parzenia połączonym z możliwością jej skosztowania. Zwieńczeniem będzie prelekcja na temat języka chińskiego oraz obyczajów panujących w Chinach, której część interaktywna przewiduje naukę mówienia kilku podstawowych zwrotów oraz pisania wybranych znaków po chińsku, a także chińskie Q&A – możliwość zadawania pytań nurtujących uczestników spotkania.

Program „Śniadania na trawie z Uniwersytetem Śląskim” (pdf, 329 kB)

Plakat reklamujący akcję