Akcja „Ciuch w ruch” na Uniwersytecie Śląskim

Uniwersytet Śląski przyłącza się do ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Ciuch w ruch”, realizowanego przez firmę 3R Recycling Solutions wraz z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest to akcja o charakterze charytatywno-ekologicznym, wspomagająca finansowo podopiecznych Fundacji oraz promująca postawę proekologiczną.

Akcja opiera się na organizowaniu zbiórek odpadów tekstylnych na terenie obiektów instytucji publicznych, firm, korporacji i sieci handlowych. Projekt „Ciuch w ruch” daje niepotrzebnym ubraniom drugie życie, udowadnia, że pozornie bezużyteczny przedmiot ma wartość. Z używanej odzieży  ponownie wykorzystany zostanie materiał, część zdobytych w ten sposób zysków, firma 3R Recycling Solutions przeznaczy na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej (0,30 zł od 1 kg zebranej odzieży, 0,50 zł od 1 kg obuwia i 1,00 zł od 1 kg obuwia pozyskanego bezpośrednio od firm obuwniczych).

Pierwszy pojemnik na odzież zostanie postawiony 13 czerwca 2014 r. w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12).