Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akademickie Mistrzostwa Śląska w trójboju siłowym

05.03.2018 - 11:17 aktualizacja 05.03.2018 - 11:17
Redakcja: admin

W sobotę 3 marca 2018 roku w Bytomiu rozegrano Akademickie Mistrzostwa Śląska w trójboju siłowym. Wśród zwycięzców znaleźli się zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Śląski. Grzegorz Szklarz (doktorant fizyki) wywalczył pierwsze miejsce w dwóch kategoriach: open oraz +120 kg. Drugie miejsce w kategorii 93 kg zdobył Tomasz Fortoński (doktorant historii), natomiast na trzeciej pozycji w kategorii 74 kg uplasował się Wiktor Kubis (student informatyki).

Drużynowo zawodnicy z UŚ uzyskali czwartą lokatę, do brązowego medalu zabrakło im trzech punktów. Uniwersytet Śląski reprezentowali: Grzegorz Szklarz, Tomasz Fortoński, Miłosz Wnuk, Andrzej Ilinski, Bartosz Kawala, Mikołaj Paździoch, Kubis Wiktor, Marta Domino, Aleksandra Tylkowska. Trenerem sekcji jest mgr Bartosz Ligas ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.