Adam Górnik zwycięzcą turnieju judo na Węgrzech

28.03.2017 - 15:47 aktualizacja 28.03.2017 - 15:47
Redakcja: admin

24 i 25 marca 2017 roku w węgierskim ośrodku sportowym w Szazhalombatta odbywały się XIX Hungarian Open Masters Judo Championship for Men and Women.

W zawodach uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Europy wystartowało ponad 300 zawodników z 15 krajów. Polskę reprezentowało 8 judoków, w tym Adam Górnik – pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego, który jest również trenerem sekcji sportowej judo AZS UŚ.

Podczas zawodów w swojej kategorii M8 (65–69 lat) i w kategorii do 73 kg Adam Górnik zdobył złoty medal i Puchar Międzynarodowego Mistrza Węgier. Polscy judocy łącznie wywalczyli dwa złote i cztery brązowe medale. Prestiżowy węgierski turniej traktowany jest przez uczestników jako ważny sprawdzian przed czerwcowymi mistrzostwami Europy, które odbędą się w Zagrzebiu, oraz wrześniowymi mistrzostwami świata we Włoszech.