Od 10 do 11 listopada 2012 r. na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbędzie się 50. jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość podziwiania eksponatów oraz wyrobów jubilerskich, a także zakupienia niektórych okazów minerałów, skał, skamieniałości, współczesnych muszli oraz wyrobów biżuteryjnych.

W sobotę, 10 listopada 2012 r., o godz. 17.00 na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbędzie się sesja popularnonaukowa.

Podczas sesji wykłady wygłoszą m.in.:

O wydarzeniu napisał portal "Polskiego Radia Katowice" w artykule pt. "Skamieniałości na Uniwersytecie Śląskim" (10.11.2012)