5. urodziny Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Uniwersytet Śląski Dzieci osiągnął wiek swoich najmłodszych studentów. Ma 5 lat. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się 14 czerwca 2014 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie uroczystości przewidziano wystąpienie dziekana UŚD dr. Jerzego Jarosza, koncert chóru Gioia oraz wykład dr Aleksandry Chrupały pt. „Słowne podróże, małe i duże”. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

W części przygotowanej przez grupy twórcze UŚD znajdą się m.in.: spektakl taneczny pt. „Mały Książę” w wykonaniu Małej Akademii Tańca UŚD, występ wirtuoza gitary klasycznej oraz chóru Gioia i solistów (niezwykłe wykonanie „Over the Rainbow”), premiery studenckich filmów (m.in. thriller grupy filmowej „Cięcie gięcie”) i projekcje filmów grupy studenckiej Animatikon. Nie zabraknie również pokazu robotów.

Uroczystość poprowadzi dr Małgorzata Mendel z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego.