44. urodziny Uniwersytetu Śląskiego

Uniwersytet Śląski

6 czerwca 2012 r. o godz. 9.30 na deptaku przed rektoratem UŚ odbędą się obchody 44. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkania przemówienia wygłoszą prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik oraz przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Piotr Goc. W programie uroczystości przewidziano wspólne śpiewanie ze Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca „Katowice” tradycyjnego „Sto lat” i składanie przez słuchaczy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ życzeń urodzinowych m.in. po japońsku, kazachsku, gruziński i w nigeryjskim języku joruba.

Zaplanowano także występ Elvisa Presleya oraz otwarcie plenerowej wystawy zdjęć archiwalnych „Uniwersytet Śląski – historia zatrzymana w obiektywie”. Spotkanie zakończy poczęstunek urodzinowym tortem.

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „44. urodziny Uniwersytetu Śląskiego”. (05.06.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Życzenia w języku joruba na 44. urodziny UŚ”. (05.06.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „W środę Uniwersytet Śląski obchodzi 44-lecie. Będzie nawet Elvis Presley”. (05.06.2012)