10. Studencki Festiwal Nauki

Od 7 do 10 kwietnia 2014 r. odbywać się będzie jubileuszowy 10. Studencki Festiwal Nauki. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim.

Inauguracja oraz debata „Możliwości rozwoju dla młodych naukowców w Polsce” odbędą się 7 kwietnia o godz. 9.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Bankowa 11). 10. Studencki Festiwal Nauki otworzy JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Tradycyjnie w ramach festiwalu będzie organizowany Jarmark Wiedzy, na którym organizacje studenckie będą mogły zaprezentować swoją działalność.

Każda organizacja studencka chcąca wziąć udział w tym wydarzeniu powinna wypełnić do 20 marca 2014 r. formularz zgłoszeniowy. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 20 marca w biurze Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego (Katowice, ul. Bankowa 12a).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Samorządu Studenckiego UŚ.

Program wydarzenia

Wykłady 9 kwietnia 2014 r. na Wydziałe Prawa i Administracji UŚ

Festiwal Nauki w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ

Warsztaty i wystawy grafiki podczas Jarmarku Wiedzy

O wydarzeniu napisali również:

„mmsilesia.pl” w artykule pt. „Muzyczne tramwaje i kino plenerowe. Rusza Studencki Festiwal Nauki” (07.04.2014).

„galeriehandlowe.pl” w artykule pt. „Galeria Katowicka zaprasza na Wykłady Otwarte w ramach X Studenckiego Festiwalu Nauki” (08.04.2014).

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Jarmark Wiedzy w Katowicach studentów Uniwersytetu Śląskiego” (08.04.2014)

„Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „UŚ sprzedawał wiedzę na jarmarku. Wykłady na dworcu, muzyka w tramwajach”. (08.04.2014)

„Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Po Katowicach kursował grający tramwaj”. (10.04.2014)