Zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy

21.03.2018 - 15:58 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski realizuje projekt pt. „Studia i co dalej – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy”. W ramach przedsięwzięcia studenci mogą skorzystać z indywidualnego poradnictwa zawodowego, które ułatwi im wejście na rynek pracy lub rozpoczęcie własnej działalności biznesowej.

Osoby biorące udział w projekcie otrzymają wsparcie w zakresie określenia celów zawodowych i planowania kariery, a także wskazówki, jak rozwijać swoje talenty i kompetencje. Mogą liczyć również na doradztwo w przygotowaniu profesjonalnego CV i LM oraz wsparcie dotyczące procesu rekrutacji. Doradcy udzielać będą ponadto informacji na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy w określonej branży, a także form rekrutacji i selekcji pracowników.

W projekcie udział bierze trzech doradców zawodowych:

• studentów Wydziału Filologicznego, Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii wspierać będzie Ewelina Skubała (e-mail: ewelina.skubala@us.edu.pl, tel. 32 359 20 32),
  • studentom Wydziału Artystycznego, Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, a także Wydziału Nauk Społecznych porad udzielać będzie Ewa Cetnar-Tkaczyk (e-mail: ewa.cetnar-tkaczyk@us.edu.pl,  tel. 32 359 20 32),
  • natomiast doradcą studentów Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Nauk o Ziemi, Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Wydziału Teologicznego, jak również Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego będzie Małgorzata Biylnik (e-mail: malgorzata.biylnik@us.edu.pl,  tel. 32 359 20 32).

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z doradcą (telefoniczny lub za pośrednictwem wiadomości e-mail zawierającej następujące dane: imię i nazwisko, nazwę wydziału, rok studiów, informację o aktualnym statusie na rynku pracy) w celu uzgodnienia terminu spotkania indywidualnego.

Projekt pt. „Studia i co dalej – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i trwa do 31 stycznia 2021 roku.

Logo Unii Europejskiej     Logo Fundusze Europejskie

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie Biura Karier UŚ: bk.us.edu.pl

Plakat promujący projekt