Zwiedzanie Wirtualnego Muzeum Paleontologicznego UŚ

23 września 2011 r. odbędzie się kolejna edycja Śląskiej Nocy Naukowców. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu Wirtualnego Muzeum Paleontologicznego UŚ (VMP), gdzie można zobaczyć zbiory koralowców z rzędu Rugosa: realne skamieniałości, które wykorzystano do publikacji naukowych.
Zajęcia, które poprowadzi dr Tomasz Wrzołek z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ, odbędą się o godz. 19.00 w katowickim kinoteatrze Rialto oraz o godz. 20.30 w sali 1.22 na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu.

Śląska Noc Naukowców 2011, organizowana przez Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego, prezentuje niecodzienne podejcie do spraw nauki, dostarcza spora dawkę humoru oraz komentarzy znanych i lubianych naukowców.

Szczegółowe informacje o Śląskiej Nocy Naukowców 2011 dostępne są na stronie: www.nocnaukowcow.com.pl.