facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Zostań rektorem na jeden dzień!

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze zbierane są na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej dla seniorów.

W akcję WOŚP włącza się również Uniwersytet Śląski w Katowicach. Uczelnia organizuje nietypową aukcję, dzięki której zwycięzca przez jeden dzień będzie mógł piastować urząd rektora. Licytacja prowadzona jest na stronie internetowej http://aukcje.wosp.org.pl/zostan-rektorem-na-jeden-dzien-i914003.

Osobie, która wygra aukcję obecnie urzędujący rektor wręczy akt przekazania władzy. Zwycięzca spotka się z dyrektorem Gabinetu Rektora w sprawie omówienia harmonogramu dnia oraz z rzecznikiem prasowym uczelni, który przygotuje go do briefingu prasowego. Nowy rektor spotka się również z prorektorami i kanclerzem, będzie uczestniczyć w wydarzeniach zaplanowanych w kalendarzu rektorskim, zwiedzi Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką oraz Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Udzieli również wywiadu „Gazecie Uniwersyteckiej UŚ” i weźmie udział w sesji zdjęciowej. Wygrana w licytacji będzie także okazją do założenia togi rektorskiej.

Aukcja ma charakter specjalny. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Termin wizyty na Uniwersytecie Śląskim zostanie ustalony po licytacji.

Odtwórz film

O licytacji napisali również:

„Dziennik Zachodni” – „WOŚP 2014: Uniwersytet Śląski szuka nowego rektora. Na jeden dzień” (8.01.2014 r.)

TVN24 – „Aukcje na WOŚP na Śląsku: zostań rektorem, kup rondo” (9.01.2014 r.)

Serwis eurostudent.pl – „Licytacja WOŚP: Zostań Rektorem na jeden dzień!” (9.01.2014 r.)

Polskie Radio Katowice – „Licytacja rektora” (10.01.2014 r.)

Gazeta Wyborcza – „Fucha rektora Uniwersytetu Śląskiego” (11.01.2014 r.)