„Znajomość fizyki w praktyce – grając z badaczami, współzawodnictwo” w ramach „Śląskiej Nocy Naukowców”

W ramach „Śląskiej Nocy Naukowców” dr Stefania Widuch z Instytutu Fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzi spotkanie pt. „Znajomość fizyki w praktyce – grając z badaczami, współzawodnictwo”. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny zarejestrować się na stronie internetowej „Śląskiej Nocy Naukowców”.

Szczegóły przedsięwzięcia:

- 25 września 2009 r., godzina: 17.00-18.00

- miejsce: dziedziniec Instytutu Fizyki, ul. Uniwersytecka 4, Katowice

- sylwetka naukowca: dr Stefania Widuch pracuje w Pracowni Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania badawcze dr Stefanii Widuch dotyczą wytwarzania i badania własności magnetycznych cienkich warstw. Tematyka ta jest elementem prężnie rozwijającej się w ostatnich latach nanotechnologii. Dr Stefania Widuch poprzez pokazy eksperymentalne stara się zachęcić młodzież szkolną i studentów do głębszego poznawania fizyki.

- krótki opis: z okazji 25-lecia „Osobliwości świata fizyki” zostały ogłoszone konkursy w czterech kategoriach wiekowych. Podczas „Śląskiej Nocy Naukowców” uczniowie szkół gimnazjalnych zaprezentują swoje pojazdy i zmierzą się w wyścigu, który przesądzi o zwycięstwie. Zostaną również wręczone nagrody rzeczowe we wszystkich kategoriach.