Złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci Krystyny Bochenek

10 kwietnia 2014 r., w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego o godz. 9.00 JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Aldona Skudrzyk oraz przedstawiciele społeczności akademickiej złożą kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwentki filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości udział wezmą również m.in.: prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, zastępca prezydenta Sosnowca Zbigniew Szaleniec, członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Halina Bieda, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Tomasz Zjawiony oraz Jacek Filus, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, szef anteny Polskiego Radia Katowice.

Następnie uczestnicy udadzą się  na cmentarz, gdzie złożone zostaną kwiaty na grobie śp. Krystyny Bochenek.

Wspomnienie JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia o Krystynie Bochenek

O wydarzeniu napisali również:

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Pamięci Krystyny Bochenek” (10.04.2014).

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Złożono kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Krystyny Bochenek” (10.04.2014)

„naszemiasto.pl” w artykule pt. „Rocznica katastrofy smoleńskiej 2014. Kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Krystyny Bochenek” (10.04.2014).