facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Zjazd uczestników 8. edycji programu PEPP

Wydział Prawa i Administracji UŚ

Od 15 do 19 stycznia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie zjazd uczestników 8. edycji programu PEPP (Programme in European Private Law for Postgraduates), który jest międzynarodowym programem przeznaczonym dla wyróżniających się uczestników studiów doktoranckich i absolwentów wydziałów prawa odbywających studia w jednostkach naukowych uczestniczących w PEPP i prowadzących badania naukowe w zakresie prawa prywatnego w kontekście europejskim.

Gospodarzem programu PEPP jest Uniwersytet w Münster (Niemcy). Natomiast partnerami programu są: Katolicki Uniwersytet w Leuven (Belgia), Uniwersytet Cambridge (Anglia), Instytut Bucerious (Niemcy), Instytut Prawa Kolizyjnego oraz Prywatnego Międzynarodowego Maxa Plancka w Hamburgu (Niemcy), Uniwersytet w Genui (Włochy), Uniwersytet w Walencji (Hiszpania), Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Uniwersytet Wrocławski.

Budynek Wydziału Prawa i Administracji UŚ i napis 8. edycja PEPP w styczniu 2018 r. na WPiA UŚ

Wśród uczestników styczniowego spotkania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdą się reprezentanci takich państw, jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Belgia, Nowa Zelandia. W wydarzeniu udział wezmą ponadto m.in. prof. dr hab. Fryderyk Zoll z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Mirosław Wyrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego, rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości prof. dr hab. Maciej Szpunar z Uniwersytetu Śląskiego, prof. Stacey L. Barnes z South Texas College of Law, Lewis & Barnes (Houston Texas), prof. dr Patrick R. Hugg z Loyola University (New Orleans), dr Alexander Scheuch z Münster University, prof. Agnieszka McPeak z University of Toledo College of Law.

Szczegółowe informacje na temat zjazdu uczestników 8. edycji programu PEPP dostępne są na stronach: www.wpia.us.edu.pl/dzialnosc-naukowa/pepp oraz www.pepp-home.eu/.

ikona pdf Program (pdf)

Wspólne zdjęcie uczestników 8. edycji Programme in European Private Law for Postgraduates

Uczestnicy 8. edycji międzynarodowego programu PEPP
fot. Sekcja Prasowa UŚ