facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Zjazd uczestników 8. edycji programu PEPP

Wydział Prawa i Administracji UŚ

Od 15 do 19 stycznia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie zjazd uczestników 8. edycji programu PEPP (Programme in European Private Law for Postgraduates), który jest międzynarodowym programem przeznaczonym dla wyróżniających się uczestników studiów doktoranckich i absolwentów wydziałów prawa odbywających studia w jednostkach naukowych uczestniczących w PEPP i prowadzących badania naukowe w zakresie prawa prywatnego w kontekście europejskim.

Gospodarzem programu PEPP jest Uniwersytet w Münster (Niemcy). Natomiast partnerami programu są: Katolicki Uniwersytet w Leuven (Belgia), Uniwersytet Cambridge (Anglia), Instytut Bucerious (Niemcy), Instytut Prawa Kolizyjnego oraz Prywatnego Międzynarodowego Maxa Plancka w Hamburgu (Niemcy), Uniwersytet w Genui (Włochy), Uniwersytet w Walencji (Hiszpania), Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Uniwersytet Wrocławski.

Budynek Wydziału Prawa i Administracji UŚ i napis 8. edycja PEPP w styczniu 2018 r. na WPiA UŚ

Wśród uczestników styczniowego spotkania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdą się reprezentanci takich państw, jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Belgia, Nowa Zelandia. W wydarzeniu udział wezmą ponadto m.in. prof. dr hab. Fryderyk Zoll z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Mirosław Wyrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego, rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości prof. dr hab. Maciej Szpunar z Uniwersytetu Śląskiego, prof. Stacey L. Barnes z South Texas College of Law, Lewis & Barnes (Houston Texas), prof. dr Patrick R. Hugg z Loyola University (New Orleans), dr Alexander Scheuch z Münster University, prof. Agnieszka McPeak z University of Toledo College of Law.

Szczegółowe informacje na temat zjazdu uczestników 8. edycji programu PEPP dostępne są na stronach: www.wpia.us.edu.pl/dzialnosc-naukowa/pepp oraz www.pepp-home.eu/. 

ikona pdf Program (pdf)

 

Wspólne zdjęcie uczestników 8. edycji Programme in European Private Law for Postgraduates

Uczestnicy 8. edycji międzynarodowego programu PEPP 
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.