Zbiór „Dobrze się myśli literaturą” prof. Ryszarda Koziołka nagrodzony Śląskim Wawrzynem Literackim

Statuetka Śląski Wawrzyn Literacki

Zwycięzcą plebiscytu Śląski Wawrzyn Literacki 2016 został zbiór esejów „Dobrze się myśli literaturą” prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka – prorektora Uniwersytetu Śląskiego ds. kształcenia i studentów. Śląski Wawrzyn Literacki jest nagrodą literacką przyznawaną przez czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach od 1999 r. za najlepszą książkę poprzedniego roku kalendarzowego.

Prof. Ryszard Koziołek odebrał nagrodę Śląski Wawrzyn Literacki 2016

fot. Sekcja Prasowa UŚ

Drugie miejsce zajęła książka „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna” Moniki Sznajderman, a trzecie „Zostawić Islandię” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się we wtorek 26 września 2017 r. w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Program wydarzenia obejmował m.in. rozmowę z laureatem, którą poprowadził dr Piotr Bogalecki oraz „Underground” – piosenki Nicka Cave’a i Toma Waitsa w wykonaniu Artura Święsa.

Rozmowa z prof. Ryszardem Koziołkiem

fot. Sekcja Prasowa UŚ