Zakończenie XXI letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej

szkola

Dobiegła końca XXI letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej. Przez miesiąc Szkoła Języka i Kultury Polskiej gościła około 150 studentów z 27 krajów świata, próbując zaszczepić w nich miłość do Polski i języka polskiego. W uroczystości wręczenia certyfikatów, która odbyła się 26 sierpnia 2011 r., uczestniczyli: dr hab. Rafał Molencki, dziekan Wydziału Filologicznego, prof. UŚ, dr hab. Jacek Warchala, dyrektor Instytutu Polskiego, dr hab. Romuald Cudak, pełnomocnik dziekana ds. Międzynarodowych Studiów Polskich oraz prof. Danuta Rytel-Schwarz i prof. Wolfgang Schwarz z Uniwersytetu w Lipsku. Na wyróżniających się studentów czekały upominki książkowe. Nim nadszedł czas pożegnania, studenci dumni z osiągniętych wyników, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.