Zajęcia tandemowe na Wydziale Filologicznym UŚ

1 grudnia 2011 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędą się zajęcia, które poprowadzi prof. Wu Lan z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych w Chinach, przebywająca od tego roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim jako visiting profesor. W spotkaniu wezmą udział polscy oraz chińscy studenci z Wydziału Filologicznego i SJiKP UŚ: 12 stypendystów rządu chińskiego i 17 uczestników kursu przygotowującego do podjęcia studiów na polskich uczelniach, przyszłych słuchaczy Akademii Muzycznej.

Zajęcia będą miały charakter warsztatów tandemowych, podczas których studenci będą pracować w trzyosobowych grupach – dwóch słuchaczy z Chin oraz jeden uczestnik z Polski – dzięki czemu będą mieli możliwość efektywniej nauczyć się języka obcego. Warsztaty będą się odbywać pod opieką: prof. Wu Lan, mgr Olgi Chomątańskiej, doktorantki Wydziału Filologicznego UŚ i mgr Magdaleny Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. W ramach zajęć prof. Wu Lan oraz mgr Magdalena Knapik zachęcą do udziału w grach i zabawach językowych prowadzonych w języku chińskim oraz polskim.