Zajęcia poświęcone historii i literaturze średniowiecznej Skandynawii

04.02.2016 - 15:56 aktualizacja 04.02.2016 - 15:56
Redakcja: admin

W semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Śląskim w ramach modułów ogólnouczelnianych zaplanowano dwa kursy, które poprowadzi mgr Arngrimur Vidalin z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku. Pierwszy moduł pt. „Science and the Paranormal in Medieval Scandinavia” dotyczyć będzie rozwoju wiedzy na północy Europy doby średniowiecza przez pryzmat wiary, jak i strachu przed różnego rodzaju zjawiskami nadnaturalnymi. Drugi z modułów zatytułowany „Monsters in Old Norse Literature and Worldview” będzie poświęcony literackiemu funkcjonowaniu w sagach islandzkich wszelkich kreatur oraz potworów i ich roli w promowaniu idei i poglądów, dotyczących m.in. funkcjonowania władzy.

Na zajęcia można logować się w systemie USOS. Szczegóły dotyczące harmonogramu będą dostępne na stronie: www.fss.us.edu.pl.