facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Zajęcia dla uczniów ZSO nr 2 im. Gustawa Morcinka i I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach na Wydziale Filologicznym

Zdjęcie: budynek Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach

6 lutego 2017 roku o godz. 9.00 na Wydziale Filologicznym w Katowicach rozpocznie się spotkanie z uczniami klas humanistycznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej, które Wydział Filologiczny objął honorowym patronatem oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach. To unikatowy, innowacyjny projekt edukacyjny skierowany do osób o szerokich horyzontach, kreatywnych, ciekawych świata, a nade wszystko pragnących zrozumieć, czym jest prawdziwa humanistyka i poznać jej praktyczną stronę. Spotkanie, w którym udział weźmie 120 uczniów, otworzy prodziekan ds. studenckich i kształcenia dr hab. prof. UŚ Tomasz Sapota.

W programie wydarzenia zaplanowano trzy wykłady:


a także szereg warsztatów:


Zostanie również ustawione stoisko promocyjne Uniwersytetu Śląskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszanie Przyjaciół Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego „Via Linguae”.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.