„Z Uniwersytetem Śląskim przez świat” – Gruzja i Serbia

10 maja 2011 r. o godz. 12.00 w Instytucie Matematyki UŚ odbędzie się kolejne spotkanie w ramach akcji „Z Uniwersytetem Śląskim przez świat”. Tym razem uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Gruzji i Serbii.

Będzie można wysłuchać legendy o powstaniu Gruzji, poznać historię Serbii, zapoznać się z najpiękniejszymi zakątkami tych krajów oraz nauczyć się języka gruzińskiego i serbskiego. Studenci cudzoziemcy opowiedzą również o specjałach swoich kuchni narodowych oraz przeprowadzą gry językowe z homonimami.

Cykl spotkań, podczas których obcokrajowcy prezentują swoje kraje polskim uczniom, rozpoczął się w marcu. Akcja, prowadzona przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ.