facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XXX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

logo Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

Od 26 sierpnia do 3 września 2017 roku odbywać się będzie XXX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – największa w regionie studencka impreza folklorystyczno-kulturalna, której gospodarzem jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. W tegorocznej edycji udział wezmą zespoły z Algierii, Serbii, Niemiec, Irlandii, Słowacji, Turcji, Włoch, Sycylii, Republiki Zielonego Przylądka, Zimbabwe i Polski.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny od 1979 roku wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, kolorowym korowodom ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury. Dzięki festiwalowi przez wiele lat miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 300 zespołów. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: http://msff.pl.

Zespół folklorystyczny

fot. Marcin Uracz