facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

XXVIII Osobliwości Świata Fizyki

Od 5 do 30 września 2012 r. w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego trwać będą XXVIII Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady będą miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej 4. Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję wysłuchać wykładów: „Zajrzeć w świat atomów”, „Jedna materia – wiele stanów” oraz „Panta Rhei”.

5 września odbędzie się uroczysta inauguracja wydarzenia, w której udział wezmą prorektor ds. kształcenia i studentów prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja osobiście w Pracowni Dydaktyki Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) lub telefonicznie pod numerem: (032) 359 11 70. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.dydaktykafizyki.us.edu.pl.


 

 

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Osobliwości Świata Fizyki startują na Uniwersytecie Śląskim”. (05.09.2012)

Osobliwości Świata Fizyki... w Polskim Radio Katowice (05.09.2012)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.