XXVIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny to największa w regionie studencka impreza folklorystyczno-kulturalna. Podczas tegorocznej edycji w siedmiu miastach województwa śląskiego, ze swoim programem artystycznym wystąpią zespoły między innymi z Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Włoch, Meksyku, Egiptu, Łotwy, Serbii i oczywiście z Polski.

Gospodarzem festiwalu folklorystycznego jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Każdego roku MSFF wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, kolorowym korowodom ulicami miast, a także występom na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury.

W tym roku festiwal rozpocznie się 21 sierpnia 2015 r. na rynku w Cieszynie. Koncert finałowy odbędzie się 28 sierpnia w Chorzowskim Centrum Kultury – Chorzów, natomiast dzień później – 29 sierpnia w Sosnowcu zaplanowano koncert galowy.

Festiwal organizowany jest od 1979 r. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Program festiwalu, opis zespołów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://msff.pl.

Zaproszenie

„wiadomosci.onet.pl” - „28. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny rusza na Śląsku” (18.08.2015).

„wiadomosci.wp.pl” - „28. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny -​ od piątku na Śląsku” (18.08.2015).

„insilesia.pl” - „XXVIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny” (22.08.2015).