XXVII Dni Ziemi „Chrońmy przyrodę ożywioną”

logo Dni Ziemi w Sosnowcu

25 kwietnia 2019 roku w godz. 10.00–14.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbywać się będą XVII Dni Ziemi „Chrońmy przyrodę ożywioną”, organizowane przez Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi UŚ i oddział katowicki Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W programie wydarzenia przewidziano m.in.:

• wykład pt. „Puls Ziemi”, który wygłosi dr hab. Agnieszka Czajka,
  • quiz PTG,
  • warsztaty: „Epoka lodowcowa”, „Tajemnice Księżyca”, „Rekordy przyrody”, „Skamieniałości – organizmy w czasie geologicznym”, „Prognozowanie pogody” (zapisy: ewa.budziszewska-karwowska@us.edu.pl),
  • warsztaty dendrochronologiczne „Drzewo – historyczny klimatolog” oraz „Geocoaching – nauka i zabawa z GPS” (zapisy: marta.chmielewska@us.edu.pl).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: ptg.wnoz.us.edu.pl.

Dni Ziemi to cykl wydarzeń edukacyjnych organizowanych w kwietniu i maju 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, w Państwowym Instytucie Geologicznym oraz w szkołach i przedszkolach w Sosnowcu.