XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Od 25 sierpnia do 2 września 2012 r. w Katowicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Istebnej, Koszęcinie, Cieszynie, Chorzowie, Zabrzu i Żorach odbywać się będzie XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. W wydarzeniu udział wezmą zespoły z Turcji, Togo, Włoch, Rosji, Wenezueli, Argentyny, Chorwacji, Słowacji, Francji i Polski.

Festiwal, organizowany od 1979 r. przez działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Program

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Festiwalu: www.festiwal.us.edu.pl.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „W sierpniu odbędzie się XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny”. (01.08.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „onet.pl” w artykule pt. „25. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny”. (24.08.2012).

O wydarzeniu napisał magazyn studencki „Spinacz” w artykule pt. „Studencki Folklor”. (27.08.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Katowice: Folklor z różnych stron świata zagościł dzisiaj na Mariackiej”. (28.08.2012).