XXIX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

logo Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

Od 20 do 28 sierpnia 2016 roku odbywać się będzie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – największa w regionie studencka impreza folklorystyczno-kulturalna, której organizatorami są Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet Śląski oraz Miasto Cieszyn. Podczas tegorocznej edycji wystąpią zespoły z: Argentyny, Armenii, Bułgarii, Czarnogóry, Indii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Zimbabwe oraz Polski. Głównym ośrodkiem festiwalowym jest Cieszyn, ale koncerty odbędą się także w Brennej, Chorzowie, Katowicach i Ustroniu.

Zdjęcie jednego z zespołów występujących podczas Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w 2016 roku

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny od 1979 roku wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, kolorowym korowodom ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury. Dzięki Festiwalowi przez wiele lat miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

W Koncercie finałowym XXIX Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, który odbędzie się 26 sierpnia, udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: http://msff.pl.

Zespół z Zimbwabwe