facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

XXIX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

logo Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

Od 20 do 28 sierpnia 2016 roku odbywać się będzie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – największa w regionie studencka impreza folklorystyczno-kulturalna, której organizatorami są Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet Śląski oraz Miasto Cieszyn. Podczas tegorocznej edycji wystąpią zespoły z: Argentyny, Armenii, Bułgarii, Czarnogóry, Indii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Zimbabwe oraz Polski. Głównym ośrodkiem festiwalowym jest Cieszyn, ale koncerty odbędą się także w Brennej, Chorzowie, Katowicach i Ustroniu.

Zdjęcie jednego z zespołów występujących podczas Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w 2016 roku

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny od 1979 roku wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, kolorowym korowodom ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury. Dzięki Festiwalowi przez wiele lat miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

W Koncercie finałowym XXIX Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, który odbędzie się 26 sierpnia, udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: http://msff.pl.

Zespół z Zimbwabwe

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.